Erki Habanen, Paragon Sleep AS

Suurimateks probleemideks olid laos:

  1. Kaubad ei mahtunud lattu ära.
  2. Kaupu ei leitud üles.
  3. Väga palju oli kauba kahjustusi.
  4. Tööpäevad venisid pikaks.
  5. Laoseisud ei klappinud.
  6. Palju vigu kaupade komplekteerimisel.
  7. Ladu polnud puhas.

Probleeme oli korraga palju ja tundus, et miski ei lähe paremaks. Töötajad olid pidevalt pinges ja suhtlus ei olnud hea. Paljud soovisid töölt lahkuda.

Tarvo tulles esimest korda sai mindud põhiandmete juurde ja hakata analüüsima. Mis hetkel valesti? Samuti sai koos pandud paika prioriteedid, millega tegeleda ja millises järjekorras. Tarvo vaatas asju emotsiooni vabalt ning pööras tähelepanu ainult olulisele ja sellele, mida sai kiiresti muuta, et tekiks väike edu efekt. Samuti oli tema järjepidevus ning nõudlikus suureks abiks  – ei lasknud järeleandmisi teha ja käega lüüa.

Tegelikult sai minu jaoks suht varajases faasis selgeks, et see, mida Tarvo soovitab, toob edu. Nüüd oli ainult küsimus, kuidas teised ka kaasa haarata ning et kõik hakkaksid uskuma uuendustesse.

Mulle meeldis väga tema süstemaatiline lähenemine ning probleemide ründamine kuni juurpõhjusteni.

Loomulikult ei ole kõik probleemid lahenenud ja on ka olnud tagasilööke. Kuid algsest olukorrast toimetame hoopis teises keskkonnas. Alustame sellest, et ruumides hoitakse korda. Ruumid on puhtad. Kaup on paigutatud korrektselt ning oma asukohale. Inimestel läheb palju vähem aega kauba leidmisele. Samuti on kaupade lõhkumisi tunduvalt vähem ning komplekteerimisvigu esineb harva. See kõik kokku on andnud inimestele hoopis teise töö keskkonna ning ka omavaheline suhtlus on normaliseerunud.

Suured tänud abi eest!