TERE!

MINA OLEN TARVO

TERE!

MINA OLEN TARVO

NÕUSTAJA TAUST

Tarvo Moss -“Mina olen praktik ja olen tundnud omal nahal, kuidas just praktilised tegevused lisaks teooriatele viivad tegelikult tõelisele taipamisele ja sisulistele arusaamistele. Tõeliselt õpitut ei pea hiljem uuesti õppima”.

Hetkel tegeleb investeerimisega ning ettevõtete ja tippjuhtide nõustamisega (Tarvo müüs 2021 ära oma küünlatootmise- ja kinnisvara kontserni aktsiad).

Alates 1992. aastast tegutsenud ettevõtjana ja tööandjana väga mitmekülgsetel aladel.

Erastanud Viljandi Tikuvabriku ja selle taaskäivitanud. Asutanud Hansa Candle ning tikuvabriku ümberehitanud kaasaegseks küünlavabrikuks.

Korraldanud XXII Üldlaulupeo ja XV üldtantsupeo osalejate toitlustamise kokku ca 78000 toiduportsjonit olukorras, kus professionaalsed toitlustusettevõtted keeldusid teenuse pakkumisest vähese eelarve tõttu.

30
AASTAT ETTEVÕTLUSKOGEMUST
200
TÖÖTAJAT JUHTINUD
20
MILJ. AASTAST KÄIVET
5
LAPSELE ISA

KOGEMUSED

Ettevõtete üldjuhtimise aastaid 30
Kvailteedi ja arenduse juhtimise aastaid 17
Rahvusvahelise müügi aastaid 17

Seoses tuletikkude, küünalde ja grillsöe tootmisettevõtetega on Tarvo tihedalt kokku puutunud väga erinevate tehnoloogiate, hankijate ja turgudega:

Puiduvineeri tootmine ja tuletikutööstus; väga tuleohtilike ja keemiliselt agressiivselt reageerivate ainetega tööstuslabori töö; flexo- ja offset trükk; metalltaara tootmine terasest ja alumiiniumist; plast-taara tootmine; küünlatööstus; tööstusliku auru tootmine ja selle kõigega seoses väga paljud muud tehnoloogiad ja automaatika ning digitaliseerimine.

Samuti kõik, mis on seotud ettevõtte tegevuse rahastamisega, erinevate toetuste taotlemisprojektide, erinevate standardite juurutamiste ja auditeerimistega.

OSKUSED

Planeerimine
Äriplaanid, eelarvestus, strateegia, juriidiline vastavus ja kaitse

Rahastus
Ettevõtluse rahastamine ja suhtlus krediidiasutustega

Tehnoloogia
Protsesside ja tehnoloogiate väljatöötamised ja digitaliseerimine

Müük ja innovatsioon
Rahvusvaheline müük. Innovaatiliste lahenduste väljatöötamised ja juurutamised tööstusesse

Kvaliteet
Kvaliteedijuhtimise süsteemi ülesehitus ja igapäevaste rutiinide juurutamine

Meeskond
Meeskondade moodustamised ja toimivate koostöösüsteemide juurutamised